Ad_Min ۲۰ دیدگاه

مشاوره رایگان و تخصصی کاشت و پرورش پالونیا

photo_2017-02-24_11-08-51

در انجام هر طرح و پروژه ای باید پیش از انجام آن بسیار بررسی نمود و کمتر عمل.و از آنجایی که تحقیقات هزینه بردار هست یعنی بنا نیست تمام مردم مکانیک خودرو باشند بنابراین خودرو را به متخصص می سپارند.
کشاورزی نوین برخلاف کشاورزی سنتی بسیار پیچیده و حساس هست و تصمیمات اتخاذ شده می‌تواند به واقع راه رفتن روی لبه ی تیغ باشد.و از آنجایی که ثروت بر خلاف گذشته حالا در نزدیکی کشاورزی هست و می توان با کمی هزینه و زمان بسیار در آمد و زمان به دست آورد.به جای آزمون و خطای هزینه ساز می توان بررسی و تحقیق کم هزینه را جایگذین نمود.
برای انتخاب هر گیاهی برای کشت باید به موارد زیر توجه نمود:
زمین:ساده است ،آزمون خاک.چیزی که نظر بسیاری عبث می نماید .هیچگاه از رحم سگ،گربه پدید نمی آید یعنی بستر مناسب برای به خلق و رشد.حال ما برای کاشت هر بذر و یا منشا گیاهی ،یی توجه به رحم آن یعنی زمین اقدام می نماییم.و بسیار سرمایه ها که به باطل می رود.گاهی در صحبت های عوامانه می شنویم که به فرض زمین این شهر و یا این محل فلان است و بیسار و بر پایه ی این نظرات صاحب سرمایه تصمیم گیری می نماید در صورتی که اینجانب به چشم دیدم که در منطقه ای در شمال ایران زمین ۲ باغ کنار هم خصوصیات متفاوتی داشتند و این یعنی دقت بسیار در انتخاب زمین و آزمایش عملکرد آن.
اینکه بدانیم چه زمنی داریم پس از کشت می‌تواند بسیار در هزینه های پروژه صرفه جویی نماید.به بیان ساده تر میزان کودی که مورد استفاده قرار می گیرد و نوع آن ویا حتی آب مصرفی با میزان تخلخل زمین ارزیابی می‌گردد.بدین معنا که گاه شما بسیار آب به باغی می دهید و کمتر نتیجه را می بینید که یکی از دلایل آن می‌تواند تخلخل بالای زمین در سطح باشد و به فرض باید گیاهان با ریشه های غیر سطحی را انتخاب نمایید و به همین صورت برای بسیاری از کودها.با آزمون خاک می توان میزان موا ماکرو و میکروی خاک را ارزیابی نموده و از مصرف بی رویه و یا کم کودها جلوگیری نمایید.
در اینجا می توان این نتیجه را گرفت که در مقابل تصحیح زمین و تصحیح گونه و واریته مناسب حتما گونه مناسب مقرون به صرفه تر هست.حال آنکه پیشرفت های کشاورزی در برخی موارد به اصلاح خاک منتج می‌گردد که این مورد در برخی گیاهان اجتناب ناپذیر است با اینکه به نظر بنده تصحیح گیاه بهتر از زمین هست زیرا در بسیاری از موارد نتیجه مورد نظر را شاهد نمیباشیم.و بهتر است با انخاب گونه مناسب میزان ریسک پذیری طرح را کاهش دهیم.
آزمون خاک میتواند شما را در انتخاب گونه مناسبتر از یک گیاه راهنمایی نماید به فرض در زمینهای رسی پالونیای با پایه ی مادری فورتونی قوی تر بهتر نتیجه می‌دهد .
استفاده از سموم و حفظ محیط زیست و آب و خاک:
اینکه گیاه مورداستفاده شما در چه زمینی چه آفاتی را می‌پذیرد بسیار مهم و حیاتی است .و اینکه آن گیاه تا چه اندازه در مقابل آفات آن بستر مقاوم است ،می‌تواند به میزان استفاده شما از سموم کمک نمایدمثلا در میآن‌گونه‌های شناخته‌شده پالونیا الونگاتا طبق تحقیقات مقاومت بیشتری به آفات از خود نشان می‌دهد و این یعنی انتخاب گونه مناسب،رشد بهتر،درآمد بالاتر ،استفاده از سموم کمتر.
دریکی از آزمایش‌های انجام‌گرفته دریکی از شهرهای شمالی ایران ،که به‌خوبی آب‌وهوا شهره است در کمال ناباوری مشاهده نمودیم که یک گیاه علاوه بر تیماری که بر روی آن انجام می‌گرفت بسیار آلوده می‌گردید به برخی آفات و دام حل‌ها هم نتیجه قابل‌توجهی نداشت در این مرحله بود که آزمون خاک نتیجه را هویدا نمود و حضور نوعی آفت که آن‌گونه اتفاقاً به آن بی‌دفاع می‌نمود را مشخص کرد.ازاین‌رو تحقیق پیش از سرمایه‌گذاری عقلایی‌ترین مسیر برای به دست آوردن نتیجه‌های بزرگ هست.
آب‌وهوا یکی از موارد مهم و پیشرو در انتخاب گونه مناسب‌تر هست.متوسط دما و میزان رطوبت هوا در سال‌های گذشته می‌تواند نموداری را پیش چشم ما ترسیم نماید که بتواند نقشه راه برای پیشبرد اهداف ما باشد.در این مورد بسیار سخن هست که در نوبت‌های بعدی ارائه می‌گردید.
باید آبی که از آن زمین سیراب می‌گردد مورد آزمایش قرار گیرد حتی بهترین و به‌ظاهر زلال‌ترین آب‌ها  به‌ظاهر می‌تواند باعث بروز مشکلاتی درروند انجام پروژه باشد.
شرکت ما تلاش دارد که بهترین و کارآمدترین روش‌ها را جهت کشت پالونیا ارائه دهد.و می‌توانید برای احداث نهالستان پالونیا در تمام نقاط ایران روی کمک و مشاوره ما از صفرتا صد – از نهال تا برداشت حساب نمایید.

مشاوره پالونیا
این نوشتار به‌مرور کامل‌تر می‌گردد تا بتواند به انتخاب گونه مناسب جهت مناطق گوناگون ایران کمک نماید.

برای کسب اطلاع و دریافت مشاوره و پشتیبانی ۲۴ ساعته به صفحه تماس با ما مراجعه بفرمایید

— 20 Comments —

 1. چون بدترین کار وبدون استفاده معطل کردن زمین برای چوپ است
  رشد هم ۱۷ سال است نه پنچ سال
  چه مدرکی دارید که سوده باشد اگر باشد بازار ان در انحصار جین مخصوصا که پالونیا که بومی خود چین هست
  ببخشید سایت شما فقط در باغ سبز نشان دادن است وبس
  لطفا حقیت را بگویید نه برای کسانی مثل من که یک دختر تنها هستم در باغ سبر نشان دهید
  وبا یک مشت نهال بدرد نخور پالونیا روی دستم که سرمایه ام را از دست دادم رها کنید
  مرسده دختر زخم خورد از تبلیغ کنندکان در باغ سبز

  • خانم محترم من از اتفاقی که برای شما افتاده متاسفم چرا که اعتمادتون رو از دست دادید
   ولی واقعیت همین هستش که می بینید علم ژنتیک و مهندسی کشاورزی به گونه ای رشد کرده که با تغییر ژنوم گیاهان میشه این عملیات رو پیاده سازی کرد
   در صورت عدم باور می تونید تحقیقات میدانی انجام دهید

 2. سلام، باتوجه به زمان بر بودن پنج ساله برداشت و نیز گرایش بسیاری از هموطنان به کاشت پالونیا، چه تضمینی وجود دارد که تازمان برداشت چوب بازار فروش اشباع نشود؟

 3. با سلام
  در یک هکتار در استان گیلان چه تعداد نهال لازم هستش؟
  زمان برداشت چوب در استان‌گیلان‌منطقه ی شاندرمن چند سال هست و این تن ها به صورت متر مکعب فروش میره یا کیلویی؟
  و در آخر اینکه در هر هکتار چه مبلغی سود داره تو این زمینه وجود داره؟
  ممنون از زحمات و سایتتون.

 4. درود.در استان سردسیر هم میتوان کاشت؟چهارمحال بختیاری).وقت کاشت نهال چه موقع و چگونه میتوانیم چندتا نهال تهیه کنیم؟چه نوعی برای این منطقه مناسب است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *